LED šviestuvai – skirtingiems kambariams

Led šviestuvai

Kiekvienas kambarys kuriamas su skirtingais poreikiais ir norais: svetainėje turėtų būti skatinamas poilsis, bendravimas, darbo kambaryje turi būti produktyvi atmosfera. Labai didelę įtaką kambario nuotaikai gali padaryti ir apšvietimas. Todėl svarbu pasirinkti teisingus šviestuvus visiems kambariams.

Virtuvė

Virtuvėje bus reikalingi keli skirtingi apšvietimo tipai. Pirmas apšvietimo tipas – lubinis yra svarbus bendrai šviesai sukurti, kad būtų matoma, kas patiekta valgyti. Renkantis lubinius šviestuvus nėra tokių griežtų nustatymų, kokie jie turėtų būti. Tačiau toje vietoje, kur maistas gaminamas, turi būti itin geras matomumas. Todėl ten yra rekomenduojami LED šviestuvai, kurie gali skleisti didelio ryškumo šviesą. Būtų puiku, jei šviestuvų galingumas siektų 100-120 V ir būtų kabinami 75 cm nuo stalo paviršiaus.

Svetainė

Kaip jau minėta, svetainėje svarbu sukurti atpalaiduojančią ir bendravimą skatinančią atmosferą. Todėl patariama turėti lubinius šviestuvus, kurių galingumas siekia 150 V. Jeigu reikia papildomo apšvietimo, svetainėse gerai tinka toršerai. Papildomas šviestuvas rekomenduojamas, jei ruošiatės svetainėje skaityti ar užsiimti rankdarbiais.

Darbo kambarys

Ten kur ruošiamasi skaityti, dirbti kompiuteriu, rašyti turėtų būti pakankamai stiprus apšvietimas. Todėl yra siūlomi LED šviestuvai, kurie skleidžia šiltai ar šaltai baltą šviesą. Tokie šviestuvai nekenks akims ir leis išlaikyti produktyvumą, nes sukuria panašų apšvietimą į natūralią dienos šviesą.

Miegamieji

Kadangi miegamuosiuose yra dažniausiai nedirbama, be įprasto lubinio apšvietimo yra patariama turėti šviestuvus ant naktinių staliukų. Jų galingumas turėtų būti iki 80-100 V – tai leis skaityti negadinant akių ir neišvaikant miego.

Vaikų kambarys

Vaikų kambaryje turėtų būti kelios apšvietimo sistemos – juk ten skirtingos erdvės skirtos darbui, laisvalaikiui ir poilsiui. Ten, kur vaikai daro namų darbus, turėtų būti stipresni šviestuvai, kurie gali leisti susikaupti. Puikus variantas yra LED šviestuvai, kurie, priešingai nei liuminescenciniai šviestuvai, nekenkia bręstančioms akims. Jei vaikai kol kas bijo tamsos, šalia lovos galima sumontuoti naktinę lempelę. Taip pat kambaryje gali būti lubinis apšvietimas, kad vaikai vakare galėtų pažaisti ar susirasti drabužius rytojui.

Kituose kambariuose, tokiuose kaip garažuose, palėpėse, vietose kur dažnai neinama, galima montuoti ir ne tokias ryškias lempas, galima naudotis liuminescenciniais apšvietimo variantais.

Kiekvieno kambario apšvietimas – interjero dalis, todėl ir rinktis apšvietimą reiktų ne tik pagal jų išpildomus poreikius, bet ir pagal jų pritapimą. Nepamirškite, kad įmantrūs šviestuvai gali tapti išskirtine Jūsų interjero dalimi.