Sieniniai šviestuvai – jų paskirtis ir pritaikymas

Sieniniai šviestuvai

Kiekvienas kambarys gali turėti išskirtinį apšvietimą, kuris sukurs kambario atmosferą, pabrėš tam tikrus akcentus. Pagal norimą sukurti nuotaiką, apšvietimo tikslus (bendras, akcentinis, nukreipiantis) parenkami ir tinkami šviestuvai. Kai kurie šviestuvai, pavyzdžiui, sieniniai, gali būti tinkami visiems trims tikslams, priklausomai pagal jų išdėstymą ir dizainą.

Bendras apšvietimas

Nors bendrajam apšvietimui paprastai yra naudojami lubiniai šviestuvai, sieniniai taip pat puikiai gali atlikti šią užduotį. Norint, kad visa patalpa būtų tinkamai apšviesta, vieno šviestuvo paprastai neužtenka (nebent jis turės kelias į skirtingas puses nukreiptas lemputes). Siekiant užtikrinti visos patalpos apšvietimą, prireiks keturių – penkių šviestuvų, kurie turės būti išdėstyti bent 1,8 m atstumu vienas nuo kito, o šviestuvų aukštis matuojamas pagal langą. Jie turėtų būti maždaug 20 cm žemiau negu lango viršus.

Nukreipiantysis apšvietimas

Sieniniai šviestuvai gali būti panaudoti ir norint tikslaus apšvietimo, skirto darbui ar maisto gaminimui. Tuomet jie paprastai yra derinami kartu su lubiniu apšvietimu, kad visas kambarys neskendėtų prieblandoje. Norint darbinio apšvietimo, sieniniuose šviestuvuose turėtų būti įmontuotos LED lemputės. Jei norite tokio apšvietimo skaitant knygą lovoje, tuomet šviestuvai turėtų būti maždaug akių lygyje.

Akcentinis apšvietimas

Sieniniai šviestuvai itin tinka norint pabrėžti interjerą ar meno kūrinius.

  • Norint pabrėžti interjerą paprastai yra naudojami šviestuvai, kurie šviečia į viršų. Šis sprendimas yra itin tinkamas, jei lubos yra baltos arba ant jų yra tam tikras meno kūrinys. Jeigu statomi tokie šviestuvai, tuomet tarp lemputės ir lubų turėtų būti bent 30 cm tarpas, bet ne daugiau nei 1 m, nes tuomet išsisklaidys šviesa.

  • Jei turite išsiskiriančių meno kūrinių, nuotraukų, galite juos pabrėžti iš šono pastatydami kelis sieninius šviestuvus. Juos galima statyti ir šalia veidrodžių – tuomet bus sukuriamas tinkamas apšvietimas, leidžiantis matyti veidą natūralioje šviesoje.

Priklausomai nuo pasirinkto šviestuvų dizaino, jie gali kambariams ir sukurti kitokius stilius:

  • Karalienės Viktorijos era – naudojami ištaigingi šviestuvai, kurie pabrėžia namų prabangą.

  • Modernumas – naudojami tiesių linijų ar keistų formų šviestuvai, kurie pritraukia dėmesį.

  • Natūralumas – šviestuvai neatkreipiantys dėmesio, jie tiesiog naudingi bendrajam apšvietimui palaikyti, gali būti iš natūralių medžiagų ar turėti motyvų, kurie susilieja su sienų apipavidalinimu.

Sieniniai šviestuvai labiausiai tinka kambariams su žemomis lubomis – tuomet jų šviesa geriausiai pasiskirsto po erdvę. Ieškant, kuriame kambaryje jie geriausiai tinka, galite juos montuoti miegamajame, vonios kambaryje, prieškambaryje. Toks apšvietimas itin tinka norintiems sukurti romantišką atmosferą.