Ką reikėtų žinoti renkantis lubinį šviestuvą?

shutterstock_362651708

Lubiniai šviestuvai – reikiamos šviesos užtikrinimas Jūsų namuose. Ir nors džiugu, jog šio tipo šviestuvų pasiūla labai plati, tačiau taip sukuriama tinkamiausios apšvietimo priemonės išsirinkimo problema. Siūlomų formų įvairovė ir gausa paklaidina, net tvirtai apsisprendusį pirkėją, todėl jei norite būti tikri, kad investuojate į tinkamą apšvietimo sistemą turite nuspręsti keletą dalykų. Pirma – kokioje erdvėje bus kabinamas šviestuvas. Antra – kokio stiliaus dizainas Jums artimas.

Dažniausiai apšvietimo ekspertai išskiria klasikinius, modernius, krištolinius bei dekoratyvinius šviestuvus.

  • Klasikiniai šviestuvai – tai prie beveik kiekvieno interjero derantys šviestuvai, kadangi jų optimalus dizainas leidžia juos lengvai priderinti – žmonės neretai renkasi šį variantą. Tokie lubiniai šviestuvai dažniausiai nereikalauja išskirtinės priežiūros, kaip, pavyzdžiui, krištoliniai.
  • Modernūs šviestuvai – tai unikalūs, įvairių formų ir šviesos skleidimo krypčių apšvietimo įrenginiai. Kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamą – kadangi modernių šviestuvų gamintojai neturi užsibrėžtų ribų ir gamina tiek minimalizmą simbolizuojančius, tiek ir prabangius ir pompastiką spinduliuojančius šviestuvus.
  • Krištoliniai šviestuvai – tai didinga Jūsų interjero detalė, kuri padės sukurti prabanga ir elegancija alsuojančią atmosferą. Šio tipo šviestuvų pasiūla gan plati, todėl galėsite rinktis iš ilgų, plačių, mažučių ar didelių krištolu dabintų šviestuvų.
  • Dekoratyviniai šviestuvai – tai įvairiai dekoruoti ir puošti lubiniai šviestuvai, kurie nors ir atlieka paskirtį apšviesti Jūsų namų erdvę, tačiau tai ne vienintelė jų paskirtis. Dažnai žmonės renkasi šią alternatyvą, kaip apšvietimo ir puošybos junginį. Dekoratyvinis šviestuvas – išskirtinis sprendimas tiems, kam modernių šviestuvų formos per daug iššaukiančios, o klasika per daug statiška.

Žinoma, neretai šios kategorijos persipina ir gauname jungtines originalias kompozicijas, kaip moderni klasika, tačiau tai jau kita tema.

Paprastai lubiniai šviestuvai turi dar vieną pasirinkimo kriterijų – kabojimo aukštis arba, kitaip tariant, šviestuvo ilgis. Jeigu norite sukurti ryškų apšvietimą rinkitės arčiau lubų kabantį šviestuvą, kadangi taip bus pasiektas didesnis šviesos kritimo diapazonas. Jei norite sukurti subtilų, šiek tiek paslaptingą apšvietimą rinkitės ilgus šviestuvus, kurie gali kabėti vos metras nuo stalo paviršiaus. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į šviestuvo gaubtą ir jo dydį. Jei tai maži šviestuvai – derinkite juos ir drąsiai kabinkite tris šviestuvus vienas šalia kito. Taip sukursite ne tik stilingą namų interjerą, bet ir jaukumą savo namuose.

Svarbu nebijokite eksperimentuoti ir žaisti su apšvietimo kampais – susikurkite jaukią erdvę pasitelkdami lubų šviestuvus!